Adana Kulak İşitme Merkezi

Kulaklık çoğumuzun olmazsa olmazı. Onları müzik dinlemek, film izlemek ve hatta biraz huzur ve sessizlik için kullanıyoruz. Ancak, çoğu kulaklık konfor düşünülerek tasarlanmamıştır. İşte bu nedenle, iş yerinde kulağınız için en iyi kulaklıkların bir listesini derledik. Bu kulaklıklar, işitme duyunuzu yüksek seslerin neden olduğu hasarlardan korurken, işinize odaklanmanıza yardımcı olacaktır. Bu ürünler hakkında daha fazla bilgiyi web sitemizde bulabilirsiniz.


İşte veya Oyunda İşitmenizi Nasıl Korursunuz?

Kulak koruması kullanımı yeni bir kavram değildir. Aslında, yüzyıllardır etrafta. Kulak tıkaçları, işte veya oyun oynarken işitme duyunuzu gürültü kirliliğinden korumanın etkili bir yoludur. Atış poligonları, şantiyeler ve konserler gibi yüksek sesin işitme hasarına neden olabileceği çeşitli ortamlarda kullanılabilirler. Bugün piyasada çeşitli koruma ve konfor seviyelerine sahip birçok farklı tipte kulak tıkacı bulunmaktadır. İhtiyaçlarınıza ve yaşam tarzınıza en uygun kulak tıkacı türünü bulmanıza yardımcı olması için doktorunuza veya odyoloğunuza danışmalısınız.

Adana Sesduy İşitme Merkezi - 11
Adana Sesduy İşitme Merkezi - 11
Adana Sesduy İşitme Merkezi - 10
Adana Sesduy İşitme Merkezi - 10

Gürültüye Bağlı İşitme Kaybı Nedir?

Gürültüye bağlı işitme kaybı, yüksek seslere maruz kalmanın neden olduğu bir işitme kaybı türüdür. Bu durum gürültüye maruz kalma miktarına ve kişinin kulaklarının hassasiyetine göre geçici veya kalıcı olabilir. Gürültüye bağlı işitme kaybının en yaygın nedeni, jet motorları, ağır makineler ve müzik konserleri gibi yüksek seslere uzun süre maruz kalmaktır.

Bu durum, patlama veya ateşli silah sesi gibi aşırı yüksek bir sese ani olarak maruz kalınmasından da kaynaklanabilir. Ayrıca, kulaklarınızı dinlendirmeden uzun süre kulaklıkla müzik dinlemek gibi düşük seviyeli seslere tekrar tekrar maruz kalmaktan da kaynaklanabilir. Gürültüye bağlı işitme kaybı tek kulakta veya her iki kulakta da olabilir, ancak tek kulakta her iki kulağa göre daha sık görülür.

× Canlı Destek