Adana Kulak İşitme Merkezi
Vertigo Doğal Yollarla Nasıl Tedavi Edilir

Vertigo Doğal Yollarla Nasıl Tedavi Edilir

Vertigo Doğal Yollarla Nasıl Tedavi Edilir

Vertigo, bir kişinin baş dönmesi, baş dönmesi ve mide bulantısından muzdarip olduğu bir durumdur. Bu duruma bir kulak enfeksiyonu veya başka bir kafa travması neden olabilir. Yükseklik değişikliği nedeniyle de olabilir.

Baş dönmesi için doğal ilaçlardan bazıları şunlardır:

– Zencefil çayı: Zencefil, beyin üzerindeki baskıyı azaltmaya ve mide bulantısını hafifletmeye yardımcı olabilecek anti-enflamatuar özelliklere sahiptir.

– Papatya çayı: Papatya çayı, sinirleri yatıştırmak ve kaygıyı azaltmak için mükemmel bir doğal çözümdür.

– Nane yağı: Bu esansiyel yağ, baştaki ağrıyı, iltihaplanmayı veya tıkanıklığı giderebilecek özelliklere sahiptir.

– Elma sirkesi: Bu sirke, bağırsaklarınızdaki sağlıklı bakterilerin korunmasına yardımcı olur ve ayrıca sinir sağlığına iyi gelen potasyum içerir.

ertigo, bir kişinin kendisinin veya etrafındaki her şeyin döndüğünü, döndüğünü veya hareket etmediği halde hareket ettiğini hissettiği bir durumdur. Buna kulak enfeksiyonları, beyin ve iç kulak sorunları ve bazı ilaçlar da dahil olmak üzere birçok şey neden olabilir.

Vertigo, sağlıklı beslenmek, düzenli egzersiz yapmak ve yeterince uyumak gibi doğal yöntemlerle tedavi edilebilir. Diğer doğal ilaçlar, vertigo semptomlarını azaltmaya yardımcı olduğu gösterilen nane ve lavanta gibi esansiyel yağları içerir.

Bazı insanlar da akupunktur tedavilerinde rahatlama bulurlar.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Canlı Destek